Defibrylator treningowy, (zwany również szkoleniowym) to nic innego jak symulator klinicznego defibrylatora AED.
Defibrylator szkoleniowy umożliwia przeprowadzenie profesjonalnych szkoleń z zakresu AED, zwiększając umiejętności udzielania pierwszej pomocy, nie tylko osobom zajmującym się tym na co dzień, ale również wszystkim chętnym, którzy chcieliby udzielić pomocy poszkodowanemu.
Defibrylator treningowy daje szansę rozszerzyć Nasze umiejętności temacie reanimacji.
Na polskim rynku dostępne są dwa rodzaje defibrylatorów szkoleniowych.
Urządzenie wygląda i zachowuje się dokładnie tak samo, jak prawdziwy / terapeutyczny AED, jednakże nie dostarcza energii podczas symulowanego wstrząsu (rys. 1).
Kliniczny defibrylator AED, posiada wbudowany tryb treningowy, który aktywowany jest poprzez instalację tzw. akumulatora treningowego (oczywiście w trybie treningowym nie dostarcza energii podczas symulowanego wstrząsu) – np. defibrylator AED Reanibex 300 (rys. 2).
Podstawowe cechy Twojego defibrylatora szkoleniowego:
- scenariusze symulowane w czasie szkoleń muszą być zgodne z aktualnymi wytycznymi obowiązującymi w medycynie ratunkowej,
- 5-10 wbudowanych scenariuszy szkoleniowych, które umożliwiają podczas ćwiczeń symulowanie różnych warunków zdarzeń lub pełną ręczną kontrolę nad całą pozorowaną akcją ratunkową,
- możliwość szkolenia doświadczonych ratowników jak również osoby bez przygotowania medycznego,
- prosta obsługa – obsługa i sprawowanie kontroli nad urządzeniem nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności,
- komunikaty głosowe (tekstowe – w przypadku wyświetlacza) w języku polskim.
Zestaw powinien zawierać:
- defibrylator treningowy lub ładowarka do akumulatora treningowego (zależnie od wskazanych rozwiązań powyżej),
- komplet elektrod treningowych,
- pilot do zdalnego sterowania urządzeniem lub możliwość programowania scenariuszy,
- komplet baterii lub akumulator z ładowarką,
- instrukcję obsługi.
Niestety najnowsze badania dowodzą, że znaczna część naszego społeczeństwa nie potrafi udzielać pierwszej pomocy medycznej. Ponadto w przypadku zaistnienia zdarzenia np. z nagłym zasłabnięciem – najczęściej dochodzi do przerzucania odpowiedzialności za wezwanie pomocy lub bezpośredniego jej udzielenia na innych świadków wypadku. Brak podjęcia działań wynika z myślenia, że inne osoby to zrobią.
Za sprawą defibrylatorów AED, coraz częściej dostępnych w miejscach publicznych, postronne osoby mogą uwierzyć, że nie jest to takie trudne i uratowanie czyjegoś życia nie będzie dziełem przypadku. Warto także skorzystać z doświadczeń innych krajów, w których już na etapie szkolnym przeprowadza się krótkie kursy z wykorzystaniem defibrylatorów treningowych.
Dlatego też zachęcamy Państwa do uczestnictwa w kursach z udzielania pierwszej pomocy z urządzeniem, jakim jest defibrylator szkoleniowy, który wspomaga pewność siebie oraz umiejętność korzystania z urządzeń AED.
Pamiętaj…
Niezależnie od tego, który defibrylator treningowy wybierzesz, scenariusze symulowane w czasie szkoleń muszą być zgodne z aktualnymi wytycznymi resuscytacji 2015 ERC !!!
Ciąg dalszy na podstronie „SERWIS” – czytaj więcej
Kontakt z Nami.
Napisz lub zadzwoń do Nas, chętnie pomożemy.
e-mail: biuro@aed-info.pl
e-mail: serwis@medema.pl
e-mail: sprzedaz@medema.pl
telefon: 58 355 26 44
fax: 58 533 48 49
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą DEFIBRYLATORÓW TRENINGOWYCH w Naszym sklepie – zobacz więcej